6577
България
Граждани протестираха тази вечер в Монтана и поискаха оставката на правителствотоГраждани протестираха тази вечер на площад „Жеравица“ пред сградата на Областна администрация в Монтана с искане за оставка на правителството и провеждане на предсрочни избори.Протестът беше организиран от млади хора от града и региона в социалните мрежи, без участието на партии.
Автор: БТА / Редактор: Кирил Стойчев
| 03 Декември 2025, 19:23 ч.
Граждани протестираха тази вечер на площад „Жеравица“ пред сградата на Областна администрация в Монтана с искане за оставка на правителството и провеждане на предсрочни избори. Протестът беше организиран от млади хора от града и региона в социалните мрежи, без участието на партии. Организаторите разпънаха огромно национално знаме, с което покриха стъпалата на областната управа. Оратори на протеста заявиха, че Монтана вече се е събудила и заедно с други градове издига гласа си за оставка на правителството. Изтъкнато беше, че хората в града не искат повече да ги управляват Борисов, Пеевски и техните „патерици“, а се обявяват за прозрачно управление в полза на народа. Имаше скандирания „Мафия“, „Мутри вън“, „Оставка“. Протестиращите носеха плакати „Не се ли наядохте“, „Искам да остана в България – дайте ми причина“, „Бъдеще за децата ни“. Полицията охраняваше протеста, който премина мирно и без инциденти. По наблюдения на полицаите, охранявали протеста, на него са присъствали приблизително около 500 души.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
В Хасковска област са установени над 200 нарушения на водачи, шофирали след употреба на алкохол или наркотици при акция за незаконните гонки
|
|
|
Времето в планините е слънчево, очаква се заоблачаване, съобщиха от Планинската спасителна служба на БЧК
|
|
|
В Центровете за пълнолетни с деменция в свищовското село Овча могила започна ремонт, финансиран от Фонд „Социална закрила“
|
|
|
Германия е готова да задължи войници да се включат в постоянната бригада в Литва, ако се наложи
|
|
|
Договорът с „Боташ“ можеше да работи в полза на България, както и в полза на Средна Европа
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Столичният квартал „Захарна фабрика“ остава без топла вода от днес до 26 юни
|
|
|
Обвиняем за блудство e предаден на съд, съобщиха от Апелативна прокуратура - София
|
|
|
Службата по кадастър само регистрира имот, не установява законността им, посочва временно отстраненият от длъжност началник във Варна
|
|
|
Приключи проект за изграждане на три нови социални услуги в Свищов за над 1,9 млн. евро
|
|
|
Община Сандански призовава към повишено внимание заради очакваните горещи дни и повишения риск от пожари
|
|
Радиопрограми



Тикер
6577
ЗАПАЗИ
Специализирана полицейска акция срещу нерегламентираните автомобилни гонки и движението на шумни автомобили и мотоциклети е извършена през почивните дни на територията на област Ха ...